MEDICS Sağlık Asistans Yönetimi

MEDICS Sağlık Asistans Yönetimi

MEDICS, Sağlık sigortası şirketlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, Java tabanlı bir yazılım çözümüdür.

Uygulama, ağırlıklı olarak yetkili kullanıcılara poliçe üretimi, provizyon ve doküman yönetimi kabiliyeti sağlar; hastaneler ile “Hastane Provizyonu” veya “Web-service” modülleri kullanılarak entegre edilebilir.

MEDICS sisteminin kullanıcısı olan sigorta şirketi, randevu oluşturma modülünü kullanarak hastaları o süre zarfında daha uygun olan hastanelere yönlendirme fırsatını yakalamış olur.

ÖZELLİKLER

MEDICS Çözümü, sigorta kurumuna grup veya bireysel poliçelerin değişik faydaları için sigorta bedelinin bir kısım yüzdesini yönetme kabiliyeti edindirir. Hesaplamalar otomatik olarak uygulama tarafından yapılır, ihtiyaç duyulan değerler için değişken atamaları mevcuttur.

MEDICS Çözümünün Özellikleri:

Kişi ve hastane tanımlaması yapılır
Hastaneyi baz alan fiyat listesi tanımlanabilir
Tarihe göre fiyat listesi varyasyonları oluşturur
Sözleşmeler tanıtılır
Reasürans ve üçüncü taraf asistanı tanımlanır
Ağ tanımlaması yapılır
Esnek ve parametrik ayarlar yapılır
Yaş ve kişisel karakteristiklere göre prim hesaplaması yapılır
Alt Grup yönetimi tanımlanır
Bireysel poliçe üretilir
Toplu poliçe üretimi ve yönetimine imkan verilir

Alternate Text
post image

Doküman Yönetimi

Kullanıcı, hastanın geçmişi ile ilgili olarak ihtiyaç duyduğu her türlü veriye erişebilir ve muayeneleri ve alınan hizmetleri fatura edebilir.

Laboratuvar dokümanları
Test sonuçları
Reçeteler
Kişisel belgeler
Faturalar

Talep Yönetimi

Bu uygulama sistem fiyatını tutar ve izler, böylece kullanıcı, alacağı hizmet karşılığında hastanenin ödemesi için talep ettiği miktarı görerek

karar verebilir ve değişiklik yapabilir. Hastanede yatış söz konusu olduğunda gerekli tarihleri daha sonra raporlarda kullanılmak üzere kaydeder. Ayrıca raporlama bölümü, sigorta şirketine özel ihtiyaçlar doğrultusunda modifiye edilebilir.

Provizyon alma
Eski provizyonların yönetimi
Tıbbi geçmişleri izleme
Provizyonların faturalanması
Kullanıcılar/Yöneticiler için farklı rapor alma imkanı


Hastane Provizyonu ve Web Hizmeti

Hastane kullanıcısı, eğer isterse provizyon talep süreci ile ilgili prosedürü özel bir uygulama veya web service üzerinden yönetebilir. Bu durumda kullanıcı bir ön-provizyon onay vermesini olmasını beklenirr ve ve eğer gerekliyse MEDICS kullanıcısı tarafından değiştirilebilir. Bunun ardından hastane kullanıcısı nihai provizyonu görüntüleyebilir.

MEDICS Uyarı Modülü

Yeni bir ön provizyonu oluşturulduğunda MEDICS kullanıcı ekranında özel bir listeleme sayfası Pop-Up uyarısı ile açılır ve kullanıcı bu Pop-Up’ı tıklayarak anında süreci işletebilir. Bu uyarı sistemi sayesinde; kullanıcının her defasında bu listeyi yenilemesi gerekmez.

Randevu Oluşturma Modülü

Sigorta şirketi anlaşmalı olduğu hastanelerin yoğunluğuna göre hastayı hangi hizmet sağlayanın en iyi servisi vereceği ile ilgili yönlendirmek için MEDICS’ten ayrı bir modül olan “Randevu Modülü”nü kullanabilir. Bu modülde kullanıcı hastadan çağrı alır ve hemen ardından hastanın kişisel verilerine ve önemli bilgilerine erişir. Bu ekranda kullanıcı; mevcut hizmet sağlayıcı, şube bilgisi, doktor ve muayene tarihleri gibi önemli bilgilerin bulunduğu sayfayı görüntüler ve uygun bölümü seçerek hastaya randevu verebilir.